Haberler/Duyurular

19
ODAMIZDAN İRAN ÜLKESİ MAKU VALİLİĞİNE ZİYARETE BULUNULDU

  ODAMIZDAN İRAN ÜLKESİ MAKU VALİLİĞİNE ZİYARETE BULUNULDU.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ali EFE ve Yönetim Kurulu Bşk.Yrd. Ahmet CAN ve beraberindeki Heyet İran Ülkesi Maku Valiliğinde ziyarette bulundular. Sayın Başkanımız Sınır Ticarenin ve Açık Pazarın sürekli açık olması konusunda görüşmeler yaptı ve bu konuda gereken bütün girişimlerde bulunulacağını dile getirdi. 

[Devamını oku...]

15
Sayın Vali Süleyman Elban İlçemizi ve Odamızı Ziyarette Bulundu.

 Sayın Vali Süleyman Elban  İlçemizi ve Odamızı Ziyarette Bulundu.

 

Vali Elban’’ın Doğubayazıt ziyaretine, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan Şahin ve İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız da eşlik etti. Elban, Doğubayazıt Belediye binası önünde Doğubayazıt Kaymakamı Ulaş Akhan ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Ardından Kaymakam Ulaş Akhan ile birlikte Doğubayazıt köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen Vali Elban, bir süre onlarla sohbet etti. Kaymakam Akhan ile de ayrıca bir görüşme gerçekleştiren Vali Elban, ilçede hali hazırda devam eden ve yapılması planlanan yatırımlar ile ilgili brifing aldı.


Vali Elban, burada yaptığı konuşmada Doğubayazıt turizmi ve tarihiyle Ağrı’nın en önemli ilçelerinden biri olduğuna değinerek, kamu yönetimi, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte ilçeyi çok daha iyi yerlere getirmek için çalışmalar yürütüleceğini kaydetti.


Gürbulak Sınır Kapısı karşılama töreni ardından Doğubayazıt ilçe merkezinde pasajı gezen Vali Elban, pasaj esnafı ile çay içip sohbet etti. Esnafa hayırlı işler dileyen, onların sorun ve taleplerini dinleyen Vali Elban, esnafın yanı sıra vatandaşlarla da yakından ilgilendi.


Son olarakta odamızı ziyaret eden Elban, Oda Başkanımız Ali Efe ve yönetim kurulumuz tarafından karşılandı. Ali Efe ve yönetim kurulu üyeleri ile bir toplantı gerçekleştiren Vali Elban, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Vali Süleyman Elban, ziyaret programını tamamlayarak, Ağrı’ya döndü.

[Devamını oku...]

26
VERGİ MÜKELLEFİYETİ İLANI..

 VERGİ MÜKELLEFİYETİ İLANI..

            5174 sayılı TOBB kanunun 83’üncü maddesi uyarınca Oda Meslek Komite ve Oda Meclis Üye seçimlerine katılabilmeleri için;

            Oda’mız organ seçimlerinin sağlıklı bir şekilde yapılması ve bütün üyelerimizin seçme ve seçilme haklarını kullanarak mağdur olmamaları için ; Odamız kayıtları bu ilanın yayın tarihinde itibaren 10 gün süreyle(26 Şubat-7Mart 2018 arası) üyelerimizin incelemesine açık tutulacak olup, bu süre içinde üyelerimizin aşağıda belirtilen konularda

kendi kayıtlarını kontrol etmek suretiyle doğruluğunu teyit edecekler, kendi durumları ile odamız kayıtları arasında farklılık varsa düzelttireceklerdir.

            Düzeltme işlemi Ticaret sicilini ilgilendiren hususlarda kanun gereği tescil yoluyla düzelttirilecek, oda kayıtları ile ilgili hususlarda ise dilekçe ile müracaat yeterli olacaktır.

            5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Birliği kanunu ve Yukarıda adı geçen seçim yönetmeliği hükümleri gereğince

1-      Odamıza son iki takvim yılından aidat  borcu bulunan, Vergi kaydı bulunmayan ve Oda’mızda tescilli adresinden ayrılmış olup bu durumu bildirmeyen üyeler Odamız Yönetim kurulu tarafından  askıya alınmış olup, bu durumda bulunan üyelerimiz askıdan indirme işlemi yapılmadan  seçme ve seçilme hakkını kullanamayacaklardır. Askıda bulunan üyelerimizin, askıdan indirilerek meslek gruplarına ve seçme ve seçilme listelerine kaydedilebilmeleri için askıya alınma sebeplerini ortadan kaldırmaları gerekmektedir.

2-      Bütün üyelerimizin odamızda tescilli adresleri ile bulundukları adreslerin tutarlılığı kontrol edilmelidir.

3-      Bütün üyelerimizin vergi sicil numaralarının odamız kayıtlarındaki ile tutarlılığı kontrol edilmelidir.

4-      Her hangi gibi inceleme ve düzeltme talebi olmaması halinde odamız kayıtlarının doğruluğu üye tarafından kabul edilmiş sayılacaktır.

 

            Durumunuzun incelenerek yukarıdaki kriterlere uygunluğunuzun kontrol edilmesi ve  ilan tarihinden itibaren  10 gün içinde odamız kayıtlarının düzelttirilmesi gerektiği ilanen duyurulur.

         

[Devamını oku...]

13
Sanayi Siciline Kayıtlı Olan Üyelerimize Duyurulur

 

Sanayi Siciline Kayıtlı Olan Üyelerimize Duyurulur

6948 sayılı Yasanın 5. Maddesi gereği;  Sanayi Sicil Bilgi Sistemine kayıtlı işletmeler her yıl 1 Ocak ile 30 Nisan arasında bir önceki yıl faaliyet sonuçlarını gösteren Yıllık İşletme Cetvelini Sanayi Sicil Bilgi Sistemine girmeleri zorunludur.

İşletmeler Sanayi Sicil Belgesinin geçerliliğinin devam edebilmesi ve cezai işleme maruz kalmamaları için 2017 yılı “Yıllık İşletme Cetveli”ni 30 Nisan 2018 tarihine kadar Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’ne bildirmesi gerekmektedir.

İlgili üyelerimize önemle duyurulur.

[Devamını oku...]

22
ODAMIZ TARAFINDAN ABDİGÖR KÖFTESİ İSMİ TESCİL ETTRİLDİ..
  ABDİGÖR KÖFTESİ İSMİ TESCİL ETTRİLDİ.. Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Efe'nin girişimiyle yöremizin ait olan Abdigör köftesi İsmi artık tescil...

[Devamını oku...]

22
ODAMIZ HEYETİNİN İRAN ZİYARETİ İLÇEMİZ İÇİN HAYIRLI OLACAK…

 ODAMIZ  HEYETİNİN İRAN ZİYARETİ İLÇEMİZ İÇİN HAYIRLI OLACAK…

Geçtiğimiz hafta Ağrı Valisi Süleyman Elban'ın talimatları Odamız Başkan Vekili Ahmet Can ve Salih ERYILMAZ ile Ağrı Kültür ve Turizm İl Müdürü Muhsin Bulut,  Ağrı Ticaret Odası yetkilileri,  İran Urumiye de İki ülke sınır illeri arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla bir toplantı yapıldı.
 
odamız Başkan vekili Ahmet Can yaptığı açıklamada ”İran Urumiye Kültür ve Turizm Müdürü Celil Cebbari ve yetkililerle ile yaptığımız görüşme İnşaallah İlimiz ve İlçemiz açısından hayırlı olacaktır. Yetkililer ile görüşmede bizlerden istedikleri başlıca Gümrük giriş çıkışlarının sağlıklı hale getirilmesi, Alışveriş merkezlerinin açılması, Otel ve Sosyal alanların açılması, İl ve İlçe halkının gelen misafirlere hoşgörülü olarak davranmaları v.b. konular istendi. Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizlerde yapacağımız bir plan çerçevesinde ilçemizde bulunan Restaurant, Otel, Turizmciler ve Market sahipleri ile ayrı ayrı toplantılar yapıp, dışarıdan gelecek olan misafirleri en iyi şekilde nasıl ağırlayabiliriz, nasıl turist çekebiliriz, Sarısu açık pazarı ile alakalı da çok ciddi çalışmalar var ve bunların hepsini ele alarak ilçede Ticaret hacmini arttırma açısından yapmamız gerekenleri gözden geçireceğiz. Ağrı Valimiz Sayın Süleyman Elban ve Turizm ve Kültür Müdürümüz Sayın Muhsin Bulut’un bu konularda ciddi çalışmaları var. İnşaallah İl ve İlçe halkı olarak koordineli olarak çalışırsak ileriki günlerde yaptığımız çalışmaların meyvesini alacağız” diye sözlerine ekledi.

[Devamını oku...]

22
ODAMIZDAN GRAND AĞA OTELİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

 ODAMIZDAN GRAND AĞA OTELİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

 

 

İlçemizde yeni faaliyete giren GRAND AĞA Oteli’ne Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ali Efe ve Başkan vekili Ahmet Can, hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

 

 

 

 

 

Başkanlarımızın yaptıkları ziyarette GRAND AĞA Oteli Sahibi Ağa Güneş ve Otel Müdürü Tayfun Onur’dan otel hakkında bilgi aldılar.

Çevreyolu üzeri iç gümrük karşısında bulunan GRAND AĞA Otelini gezen başkanlarımız oteli çok beğendiklerini belirttiler.

[Devamını oku...]

20
BAŞKANIMIZ ALİ EFE TOBB HEYETİYLE KATAR ZİYARETİNDE BULUNDU.

 BAŞKANIMIZ ALİ EFE TOBB HEYETİYLE KATAR ZİYARETİNDE BULUNDU.

Türkiye-Katar 2. KOBİ Konferansı’na katılmak üzere Katar’ın Başkenti Doha’ya giden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve heyette yer alan oda/borsa başkanları, konferans öncesinde Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Ahmet Demirok tarafından yapılan bilgilendirme toplantısına katıldı. .Doğubayazıt  TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali EFE’n in katıldığı 2 günlük Katar ziyaretinde birçok önemli görüşme gerçekleştirildi.  

17 Ocak Salı günü Katar’ın Başkenti Doha’da gerçekleştirilen 2. KOBİ'ler Konferansının açılışında konuşan Hisarcıklıoğlu Katar Ticaret ve Sanayi Odası ile pek çok platformda büyük bir uyumla çalıştıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, Katar ile ortak çalışmaları daha ileri boyutlara taşımaya da kararlı olduklarını söyledi.

Katar Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Şeyh Halife bin Casim Al Sani de iki ülke arasındaki ilişkilerin daha fazla geliştirilmesi gerektiğini söyledi. 

Konuşmaların ardından Hisarcıklıoğlu ve Al Sani, TOBB-Katar Sanayi ve Ticaret Odası İşbirliği Anlaşması'nı imzaladı

TOBB Başkanı ve EUROCHAMBRES Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye-Katar 2. KOBİ Konferansı için gittiği Katar'ın başkenti Doha'da Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al-Thani tarafından kabul edildi.​

Emirlik Divan ofisinde gerçekleşen görüşmede, Türkiye ve Katar’ın ekonomi ve yatırım alanlarında ikili ilişkileri gözden geçirildi.

Ziyarete, Katar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeyh Khalifa bin Jassim Al Thani, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halim Mete ve Ender Yorgancılar ile TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken de katıldı.

16 Ocak Pazartesi günü Katar’a hareket eden heyet 2 gün süren temasların ardından 19 Ocak Perşembe günü ülkeye döndü. 

[Devamını oku...]

26
T. C. DOĞUBAYAZIT KAYMAKAMLIĞI Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı    İHALE İLANI   İLÇE EKONOMİK VE SOSYAL KALKINMA PROJESİ HAZIRLAMA HİZMET ALIM İŞİ

 

T. C.

DOĞUBAYAZIT KAYMAKAMLIĞI
Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı
 
 
İHALE İLANI
 

İLÇE EKONOMİK VE SOSYAL KALKINMA PROJESİ HAZIRLAMA HİZMET ALIM İŞİ
 
(Açık İhale Usulü İhale Edilecektir)
 
 
İlçe Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Projesi Hazırlama Hizmet Alım İşi, Birliğimiz tarafından 28/04/2007 tarih ve 26506 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Köylere Hizmet Götürme Birliği İhale Yönetmeliği’nin 18. Maddesine göre Açık İhale Usulü ile ihale edilecektir.
Birliğimiz 4734 Sayılı Kamu İhale Yasasında belirtilen usul ve esaslara tabi olmayıp, 28/04/2007 tarih ve 26506 sayılı Köylere Hizmet Götürme Birliği İhale Yönetmeliğine tabidir.
 
 
1- İdarenin                                         :
a) Adı                                     : Doğubayazıt Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı                                                                        
b) Adresi                                : Çiftepınar Mah. Rıfkı Başkaya Cd. Hükümet Konağı Kat: 3 DOĞUBAYAZIT
c) Telefon - Faks Numarası   : (0472) 312 72 67- 312 60 03 - (0472)  312 72 67
d) İlgili Personelin Adı Soyadı Unvanı : Şafak AKKUŞ - Birlik Müdürü
 
2- İhale Konusu Yapım İşinin                       :
 1. İşin Adı                            : İlçe Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Projesi Hazırlama Hizmet Alım İşi
b)Niteliği, Türü ve Miktarı : Öncelikli olarak İlçenin sosyal, ekonomik, ticari ve turizm alanında yatırım potansiyelinin tespit edilerek ilçenin kısa ve orta vadede kalkınma sürecini tetikleyerek stratejinin ve planının belirlenmesi. İlçenin yapısal sorunlarının çözümüne, sağlıklı, dengeli ve yaşanabilir çevresel gelişmenin sağlanmasına yönelik stratejik öneme sahip proje oluşturulması, projede ilke edinilen eylemleri ortaya koyan, bunların esaslarını belirleyen ve bir plana bağlayan bir dökümanın hazırlanması ve buna esas teşkil edecek ilke ve hususların tespit edilmesi amacı taşıyan bir proje hazırlaması.
 1. Yapılacağı Yer                : Doğubayazıt İlçesi
 2. İşe Başlama Tarihi          : İhalenin onaylandığı tarihten itibaren başlanacaktır.
 3. İşin Süresi                        : 180 (YüzSeksen) Takvim Günü
 
3- İhalenin                                          :
 1. Yapılacağı Yer                : Doğubayazıt Kaymakamlığı Toplantı Salonu
 2. Tarihi ve Saati                 : 31/10/2017 – 14:00
 
İHALEYE KATILABİLMEYE İLİŞKİN HUSUSLAR
 
4- İhaleye Katılabilme Şartları ve İstenilen Belgeler ile Yeterlilik Değerlendirmesinde Uygulanacak Kriterler
4-1. İhaleye Katılma Şartları ve İstenen Belgeler               :
4.1.1. Mevzuatı gereği kayıtlı olduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odası ya da Esnaf ve Sanatkarlar Odası veya İlgili Meslek odası Belgesi,
4.1.1.1. Gerçek kişi olması halinde, kayıtlı olduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odasından ya da Esnaf ve Sanatkarlar Odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge,
4.1.1.2. Tüzel kişi olması halinde, ilgili mevzuat gereği kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odasından, ilk ilan veya ihale tarihin içinde bulunduğu yılda alınmış, tüzel kişiliğin odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge,
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren İmza Beyannamesi veya İmza Sürkileri.
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimdeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sürkileri,
4.1.3. Şekli ve İçeriği İdari Şartnamede Belirlenen Teklif Mektubu,
4.1.4. Şekli ve İçeriği İdari Şartnamede Belirlenen Teklif Edeceği Bedelin %3’ünden az olmayacak Geçici Teminat,
4.1.5. İdari Şartnamenin 8 ve 9 uncu Maddesinde Sayılan Durumlarda Olunmadığına İlişkin Taahhütname,
4.1.6. Vekâleten İhaleye Katılma Halinde, İstekli Adına Katılan Kişinin Noter Tasdikli Vekâletnamesi ile Noter Tasdikli İmza Beyannamesi,
4.1.7. İsteklinin Ortak Girişim Olması Halinde Şekli ve İçeriği İdari Şartnamede Belirlenen Ortak Girişim Beyannamesi,
4.1.8. İhale Dokümanının Satın Alındığına Dair Belge,
4.1.9. Tüzel kişi tarafından iş deneyimi göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, Ticaret ve Sanayi Odası/Ticaret Odası bünyesinde bulunan Ticaret Sicil Memurlukları veya Yeminli Mali Müşavir ya da Serbest Muhasebeci Mali Müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belge.
4.1.10. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere, en az beş yıldır % 51 veya daha fazla hissesine sahip mimar veya mühendis ortağının mezuniyet belgesinin sunulması durumunda; ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicil memurlukları veya serbest muhasebeci, yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından, ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son beş yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belge
4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
4.2.1. TRA2 Bölgesiyle ilgili çalışmaları bulunan bölgenin sosyolojik yapısıyla ilgili araştırma projeleri yürüten, sosyoloji, iktisat, işletme, endüstri mühendisliği veya siyaset bilimi alanında uzmanlaşmış akademisyenlerden oluşan ekibi bünyesinde bulunduran hizmet alımı yapmış olmak.
 
4.3. Mesleki ve Teknik Yeterliliğe İlişkin Belgeler ve Bu Belgelerin Taşıması Gereken Kriterler                      :
4.3.1. İsteklinin, yurt içinde veya yurt dışında kamu veya özel sektöre bedel içeren bir sözleşme kapsamında şartnamenin 4.2.1 nolu maddesinde bulunan yeterliliğe sahip olması gerekmektedir.
a) İlk ilan tarihinden geriye doğru son beş yıl içinde kabul işlemleri tamamlanan hizmet alımlarıyla ilgili iş deneyimini gösteren belgesi veya belgeleri,
b) Devredilen işlerde devir öncesindeki veya sonrasındaki dönemde ilk sözleşme bedelinin en az % 80'inin gerçekleştirilmesi şartıyla, ilk ilan veya davet tarihinden geriye doğru son beş yıl içinde kabul işlemleri tamamlanan hizmet işlerine ilişkin deneyimini gösteren belgeleri, sunması zorunludur. İstekli tarafından teklif edilen bedelin % 40'den az olmamak üzere, ihale konusu iş veya benzer işlere ait tek sözleşmeye ilişkin iş deneyimini gösteren belgelerin veya teknolojik ürün deneyim belgesinin sunulması gerekir.
            İş ortaklığında pilot ortağın, istenen iş deneyim tutarının en az % 70'ini, diğer ortakların her birinin, istenen iş deneyim tutarının en az % 10'unu sağlaması ve diğer ortak veya ortakların iş deneyim tutarı toplamının ise istenen iş deneyim tutarının % 30'undan az olmaması gerekir. Ancak, ihaleye katılan iş ortaklığının ortakları tarafından ortaklık oranları ve yapısı aynı olmak kaydıyla daha önce kurulmuş olan iş ortaklığının gerçekleştirdiği bir işten elde edilen iş deneyimini gösteren belgelerin sunulması halinde, pilot ortak ve diğer ortakların her birinin birinci cümledeki oranlara göre asgari iş deneyim tutarını sağlaması koşulu aranmaz. Konsorsiyumda ise her bir ortağın kendi kısmı için istenen iş deneyim tutarını sağlaması zorunludur.
            İsteklinin teknolojik ürün deneyim belgesini sunması halinde, iş deneyimine ilişkin yeterlik kriterini sağladığı kabul edilir. İş ortaklığında teknolojik ürün deneyim belgesini sunan ortağın kendisine ait iş deneyim tutarına ilişkin asgari yeterlik kriterini sağladığı kabul edilir. Konsorsiyum ortağının teknolojik ürün deneyim belgesini sunması halinde ise, belgeyi sunduğu kısım veya kısımlar için iş deneyimine ilişkin yeterlik kriterini sağladığı kabul edilir.
4.3.2. İhale dokümanında belirtilen teklif dosyalarının teknik değerlendirmesinde kullanılacak çizimler, belgeler, görsel materyaller ve dokümanlar,
4.3.3. İhale dokümanında belirtilen sayıda ve nitelikteki teknik personeli, ihale dokümanında yazılı bulunan hükümler çerçevesinde bulunduracağına dair Teknik Personel Taahhütnamesi. İşin yürütülmesi için yükleniciden aşağıda belirtilen nitelikte teknik personel istenilmektedir. Teknik personellere ilişkin tablo bir sonraki sayfada yer almakta olup, ayrıntılar teknik şartnamede belirtilmektedir.
 
Pozisyon
Niteliği
Adet
Genel Tecrübe
Sosyolog Prof. Veya Doç. Ya da Yrd. Doç
1
5 Yıl
İktisatçı Prof. Veya Doç. Ya da Yrd. Doç
1
5 Yıl
İşletmeci Prof. Veya Doç. Ya da Yrd. Doç
1
5 Yıl
Endüstri Mühendisliği Prof. Veya Doç. Ya da Yrd. Doç
1
5 Yıl
SERKA projelerinde bağımsız değerlendirmecilik yapmak ve değerlendirme komitesinde görev almış olmak Prof. Veya Doç. Ya da Yrd. Doç
1
5 Yıl
TRA2 Bölgesinin sosyolojik yapısıyla ilgili araştırma yapmış olmak Prof. Veya Doç. Ya da Yrd. Doç veya Doktora öğrencisi
1
 
 
 
4.4. Bu İhalede Benzer İş Olarak Kabul Edilecek İşler ve Benzer İşlere Denk Sayılacak Mühendislik ve Mimarlık Bölümleri        :
4.4.1. Kamu veya özel sektöre taahhütte bulunulmuş bu işe benzer iş deneyim belgeleri ve teknik şartnamede belirtilen hususta yapılmış işleri kapsayan belgeler.
 
5- Ekonomik Açıdan En Avantajlı Teklif Sadece Fiyat Esasına Göre Belirlenecektir.
 
6- İhaleye Sadece Yerli İstekliler Başvurabilecektir.
 
7- İhale Dokümanının Görülmesi ve Temin Edilmesi          :
7.1. İhale Dokümanı İdarenin Adresinde Görülebilir ve 100,00-TL (YüzTürkLirası) karşılığı temin edilebilir. İhaleye katılacak olanların idare onaylı ihale dokümanını satın alması zorunludur. Doküman bedeli, Birliğin, T.C. Ziraat Bankası Doğubayazıt Şubesinde bulunan 0351-30244406-5002 nolu hesabına yatırılması ve dekontunun 1 nüshasının idareye, diğer nüshasının istenen evraklar içinde sunulması gerekir.
7.2. Teklifler 31/10/2017 SALI günü Saat:14:00’a kadar Doğubayazıt Köylere Hizmet Götürme Birliği İhale Komisyonuna kapalı zarf içinde elden teslim edilecektir.
 
8- İstekliler tekliflerini, her bir iş kalemi için teklif edilen birim fiyatlarının miktarlarla çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden (KDV Hariç) birim fiyat şeklinde vereceklerdir. İhale sonucu, ihale üzerinde bırakılan istekliyle her bir iş kalemi için teklif edilen birim fiyatların miktarlarla çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.
 
9- İstekliler teklif ettikleri bedelin % 3’ ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir. Geçici Teminat tutarını nakit yatırmak isteyen istekliler, Birliğin, T.C.Ziraat Bankası Doğubayazıt Şubesinde bulunan 0351-30244406-5029 nolu hesabına yatırabilirler.
 
10- Verilen tekliflerin geçerlik süresi, ihale tarihinden itibaren en az 60 (Altmış) takvim günü olmalıdır.
 
11- Konsorsiyom Olarak İhaleye Teklif Verilemez.
 
12- Bu İhale ile Yapılacak İş, Alt Yüklenicilere Yaptırılamaz.
 
13- Birliğimiz tarafından ihale edilen bu işte yeterliliğe ilişkin hususlar idari şartnamenin ilgili maddelerinde belirtilmiştir. Birliğimiz tarafından gerçekleştirilecek bu ihale, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununa tabi değildir.
 
 
 
- İLAN OLUNUR  -

[Devamını oku...]

29
ODAMIZIN BÜNYESİNDE AÇILMIŞ OLAN TEKSTİL KURSUN SERGİ AÇILIŞI YAPILDI.
ODAMIZIN BÜNYESİNDE AÇILMIŞ OLAN TEKSTİL KURSUN SERGİ AÇILIŞI  YAPILDI.    Odamızın açmış olduğu tekstil kursunda 6 ay boyunca ku...

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 7İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  İleri   Son   
Yazdır